۶ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

حل مشکل اضافه نشدن قالب جدید به ورد پرس

این سایت پر از قالب های آماده ای هست که میتونید توی سایت های ورد پرستون ازشون استفاده کنید.یه ویژگی خوبشون اینه که داکیومنت های خوبی هم داره.اما مشکل من زمانی شروع شد که خواستم یکی از این قالب ها رو نصب کنم و با اروری مثل زیر مواجه میشدم:

بعد از کلی سرچ و این ور و اون ور فهمیدم باید تکه کد زیر رو تو مسیر /srv/http/wordpress و داخل فایل wp-config.php اضافه کنم:

define( 'FS_METHOD', 'direct' );

بازم لذتی دیگر از حل مسیله :)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

همه چیز درباره phpstorm در ارچ

در اینجا نحوه نصب بسته های مقدماتی apache,mysql,php را برایتان مفصل توضیح دادم.

در پروژه های گسترده نیاز هست که با یک ide قدرتمند کدنویسی صورت گیرد.بعد از گشت و گذار بین ide های مختلف به این نتیجه رسیدم که از phpstorm استفاده کنم.

نسخه ای از این برنامه در مخازن غیر رسمی موجود است.پس از نصب برای فعال سازی آن کافی است به اینجا مراجعه کنید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

نصب LAMP و php7 روی آرچ

همواره استفاده از ترکیب سه گانه apache,mysql,php برای کدنویسی برنامه های php ضروری می باشد.apache به عنوان وب سروری قدرتمند،mysql به عنوان دیتابیس و php به عنوان مفسر زبان در کنار هم برای کدنویسان php لازم و ضروری هستند.

بسته های از پیش آماده ای از قبیل xampp تدارک دیده شده اند که این سه ابزار کلیدی را به همراه ابزارهای دیگری به صورت یکجا در اختیار توسعه دهنده قرار می دهند.اما از آنجایی که این ابزارهای اضافه شاید هیچ گاه به کار نیایند.سعی بر این کردم که آموزشی از نصب این سه ابزار در اختیارتون بگذارم.

در واقع قصد اصلی من حفظ مینیمال بودن سیستم با نصب حداقل نرم افزارها ست.پس شروع میکنیم..

۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

دستورات و نکات کاربردی لینوکس

بازم شبیه پست های قبلی م،بعضی وقتا بعضی دستورات به کار آدم میاد شدید..هی باید در به در گوگل و جستجو باشم.هزار تا تب باز کنم تا به اون چیزی که میخوام برسم.اینجا میام نکات و دستوراتی که خیلی کاربرد دارن تو لینوکس رو به صورت عام میگم.تو اینجا نکات ریز آرچ رو توضیح دادم..ترکیب اینها به شدت به کار آرچ دوستان میاد. دی:

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

لیستی از برترین نرم افزارهای لینوکسی از دید من

تو این پست قصد دارم لیستی از بهترین نرم افزارهایی که تو این چند صباح کار با لینوکس باهاشون کار کردم رو خدمتتون ارایه بدم.امیدوارم مفید واقع بشه.

بهترین ادیتورها

gedit گزینه پیش فرض گنوم هست..واسه شروع خوبه..اما خیلی از نیازها رو مرتفع نمیکنه..من خودم به شخصه از sublime استفاده میکنم و انصافا هم فراتر از یه ادیتور معمولیه.برای نصبش کافیه دستور زیر رو وارد کنید:

sudo pacman -S sublime-text

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

روش های کنترل دسترسی در نرم افزار

 چکیده:

  در این مقاله با مفهوم کنترل دسترسی و مدل های ارائه شده برای آن آشنا می شویم. کنترل دسترسی به مکانیزمی گفته می شود که از طریق آن بتوان نحوه دسترسی کاربران به منابع سیستم را محدود به نیازهایشان کرد. در واقع این مدل ها هرکدام به طریقی نحوه تامین امنیت داده ها و تنظیم حق دسترسی ها را بیان می کنند. البته روش های بسیاری مطرح شده اند که ما در اینجا به ذکر 4 مدل اساسی اکتفا می کنیم. انتخاب مدل ها بستگی به نوع نرم افزار دارد و طراح و تحلیگر برنامه باید بر اساس قابلیت های مورد نیاز خود، مدلی را انتخاب نمایند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX