۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است

الف-دال-بِ

adb  ابزار کامندیِ همه کاره ایست که به شما اجازه تعامل با یک دیوایس اندرویدی را میدهد.(چه آن دیوایس یک شبیه ساز باشد چه یک دستگاه فیزیکی که از طریق usb به سیستم وصل شده است.)

adb در دلِ خود دستورات فراوانی جهت نصب بسته ها، خطایابی و موارد دیگر دارد.و به طور کلی از سه کامپوننت زیر تشکیل شده است:

  • یک کلاینت(client) که دستورات را منتقل می کند.این کلاینت در ماشینِ شما اجرا می شود و با دستور adb از طریق ترمینال سیستمِ خود می توانید صدایش بزنید.
  • یک روح(daemon (adbd)) که دستورات صادره را بر روی دیوایس اجرا می کند.ارواح بعنوان پروسه های بک گراند بر روی هر دیوایس اجرا می شوند.
  • یک سرور(server) که ارتباطات بین کلاینت و روح را مدیریت می کند.سرور به عنوان یک پروسه ی بک گراند در ماشین شما اجرا می شود.

در ادامه به بررسی مهم ترین دستوراتی که حینِ استفاده از این ابزار ممکن است کارایی داشته باشند می پردازیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Lin ArcX

مدیریت بسته های snap

جدیدا مُد شده توسعه دهنده ها برای اینکه نخوان واسه هر توزیعی، بسته ی مجزایِ اون توزیع رو بنویسن، رو آوردن به مدیر بسته های universal ای هم چون snappy. البته اگه با پکمن کار کرده باشید، اسنپی در مقابلش، شوخی بچه گانه ای بیش نیست!

واسه نصبِ بی دردسر anbox، مبجور شدم ازش استفاده کنم.خالی از لطف ندیدم دستورات پرکاربردشو اینجا بذارم تا بتونه به یه مرجع سریع السیر برای دستکاری بسته ها تو این مدیر بسته تبدیل بشه!

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Lin ArcX